کد خبر : 8388
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 8 فوریه 2024 - 10:51

یادداشت ازحسام الدین چرامی فعال اجتماعی سیاسی؛

حسام الدین چرامی

نگاه منحوس قومیت گرایی و توجه به مولفه های سنتی بزرگترین سد راه توسعه کهگیلویه بزرگ است

متأسفانه در بلاد ما نیروهای اجتماعی فرهنگی و نیروهای سیاسی در تقابل با هم درگیر تعصبات قومی و نژادی هستند. حتی نیروهای متخصص جامعه ما هم در این تریبالیسم قطور هضم شده و پیرو این شرط فرهنگی نامیمون(ثلاث-بویراحمد) حرف می زنند و تفکر می کنند.

توسعه امری چند وجهی است و تقریبا اکثر قریب به اتفاق نظریه پردازان توسعه باور دارند که تمام این چند وجه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی اقتصادی، اداری قضایی و … باید باهم و در راستای هم رشد کرده تا توسعه اتفاق بیفتد.

نیروهای اجتماعی فرهنگی و نیروهای سیاسی باید در کنار هم برای مشارکت حداکثری مردم عامه در شکل گیری توسعه تلاش نمایند.

وقتی مقصر عدم توسعه یافتگی را فقط یک نفر نماینده مجلس بدانی و تمام کاسه کوزه ها را بر سر یک نفر بشکنی، نیک مشخص است که درک کج و معوجی از توسعه داشته و فقط برای زدن نماینده ثلاثی آسمان ریسمان می بافی.

متأسفانه در بلاد ما نیروهای اجتماعی فرهنگی و نیروهای سیاسی در تقابل با هم درگیر تعصبات قومی و نژادی هستند. حتی نیروهای متخصص جامعه ما هم در این تریبالیسم قطور هضم شده و پیرو این شرط فرهنگی نامیمون(ثلاث-بویراحمد) حرف می زنند و تفکر می کنند.

اگر نماینده مجلس ثلاث باشد تمام نیروهای اجتماعی فرهنگی و سیاسی بویراحمدی ها برعلیه ایشان هستند و در این جغرافیای فکری ملاک تخصص و کارآمدی و سواد فعالان سیاسی اجتماعی بر پایه نژادشان نقد و نقادی می شوند.

اینگونه است که وقتی عدل هاشمی بویراحمدی نماینده است قلم ها به یکباره خاموش می شوند و گوشه عزلت می گیرند اما وقتی نمانده ثلاثی باشد به یکباره به فکر توسعه کهگیلویه می افتی.

ما دهدشت زندگی می کنیم، اینجا اگر ثلاث باشی تمام نیروهای اجتماعی فرهنگی بویراحمدی بر علیه شما هستند اگر چه بزرگترین انسان روی زمین هم باشی.

ما دهدشت زندگی می کنیم، اینجا متخصصین جامعه نیز گرفتار شرایط فرهنگی ثلاث-بویراحمدی هستند.

ما دهدشت زندگی می کنیم و حتی نیروی‌های مدعی توسعه گرایی در گفتمان فکری گذشته نگر مستحیل هستند و در این گفتمان فکر و قلم می زنند.

ما دهدشت زندگی می کنیم و حق قلم را ادا نکرده و فقط در راستای شرایط فرهنگی ثلاث- بویراحمدی قلم می زنیم.

 

ما دهدشت زندگی می کنیم و دروغ می گوییم که به فکر توسعه کهگیلویه هستیم و برای زدن هر فرد ثلاثی تمام معلومات خویش را مصروف می داریم. و اینگونه است که کهگیلویه بزرگ به دلیل هضم نیروهای فکری خود در شرایط فرهنگی منحوس (ثلاث- بویراحمدی، لاهوتی منطقیانی) همیشه درجا می زند و از قافله توسعه اینگونه عقب می افتد.

نگاه منحوس قومیت گرایی و توجه به مولفه های سنتی بزرگترین سد راه توسعه کهگیلویه بزرگ است. هر روز پیرو همین نگاه قومیتی دوگانه های منحوس و مرتجع دیگری متولد می شود و فقر و نابسامانی را به دنبال دارد.

تا زمانی که اینگونه شرایط فرهنگی در اقلیم کهگیلویه بزرگ حکمفرماست کهگیلویه بزرگ رنگ توسعه را به خود نخواهد دید. گام اول توسعه کهگیلویه بزرگ عبور از این دوئیت های فرهنگی منحوس است و لا غیر.

تمام نیروهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و متخصص حوزه های مختلف باید تمام تلاش خویش را مصروف عبور از این شرایط فرهنگی نمایند.

حسام الدین چرامی

فعال اجتماعی سیاسی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.