کد خبر : 3227
تاریخ انتشار : شنبه 21 مارس 2020 - 22:05

مصوبات کاغذی «کرونایی»؛ خبری از غربالگری در ورودی شهر ها نیست /دلیل بی توجهی مسئول شبکه بهداشت و اصناف چرام چیست؟

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هم اعلام داشتند که شیوع این بیماری از ۵تا ۱۵فرورین هست اما گویا گوش کسی بدهکار نیست وهرکس این طور فکر می کند کرونا مار نمی گیرد. به گزارش چرام انلاین :درادامه تعطیلات مدارس و دانشگاههای کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از خانواده‌ها سفرهای نوروزی خود را از هم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هم اعلام داشتند که شیوع این بیماری از ۵تا ۱۵فرورین هست اما گویا گوش کسی بدهکار نیست وهرکس این طور فکر می کند کرونا مار نمی گیرد.

به گزارش چرام انلاین :درادامه تعطیلات مدارس و دانشگاههای کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از خانواده‌ها سفرهای نوروزی خود را از هم اکنون آغاز کرده‌اند. این حجم از سفر در شرایطی صورت گرفته است که مسوولان وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا بارها هشدار داده‌ و از مردم درخواست کرده‌اند که از مسافرت خودداری کنند و تا با کمترین ابتلاء و تلفات، دوره شیوع کرونا را پشت سر بگذاریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هم اعلام داشتند که شیوع این بیماری از ۵تا ۱۵فرورین هست اما گویا گوش کسی بدهکار نیست وهرکس این طور فکر می کند کرونا ما را نمی گیرد.

همزمان، با تفویض اختیار به استان‌ها، مراکز و شهرهایی که همه ساله گردشگر بالایی را پذیرش می‌کنند، امسال محدودیت‌هایی را برای پذیرش مسافر اعلام کرده‌اند. که استان و به طبع آن شهرستان کهگیلویه بزرگ هم اقداماتی انجام دادکه نتیجه ای در برنداشته و هجوم گردشگران با پلاک استان های متفاوت  به سرفاریاب ترس و وحشت را در بین مردم به وجود اورده است .

فرماندار چرام در طی اقدامی ضمن بازدید از مراکز گردشگری در سرفاریاب دستور ویژه جهت بازگشایی مسیری خارج از شهر برای تردد مسافرین داشتند که تا کنون اقدامی صورت نگرفته است و در مصاحبه ای هم اعلام نمودند که با توجه به شرایط بوجود آمده و آمار روبه رشد ویروس کرونا در شهرستان چرام و با اقداماتی که از قبل از سوی شبکه بهداشت ودرمان واتاق اصناف شهرستان چرام برنامه ریزی گردیده و اتاق اصناف شهرستان سلامتی مردم را بحرانی ارزیابی کرده وشاید در یکی دو هفته آینده با وجود تمامی تلاش ها شاهد گسترش ویروس کرونا در سطح شهرباشیم یکی از راه های کنترل این بحران تعطیلی اصناف غیرضرور هست وفعالیت دیگراصناف که فعالیتشان ضروری است ازجمله میوه فروشان، خبازان، خواربارفروشان ولبنیاتی،قصابان ومرغ فروشان هم بایدطبق اصول بهداشت باشد.
درضمن میوه فروشان هم دراین مدت به صورت شیفتی وطبق زمان بندی مشخص فعالیت میکنند تمامی صنوف حداقل تا۱۵ فروردین به جز اصنافی که گفته شده فعالیتشان ضروری است، هیچ واحد صنفی حق فعالیت نداردو در صورت مشاهده، ضمن پلمپ ان واحد صنفی ، به دستگاههای قضایی معرفی خواهندشدو بازرسان ووکیل ماازفردا دربازار حضور دارند.
ولی امروزه شاهد حضور گسترده خودروهاواتوبوسهای مسافرین نوروزی در ورودی های بخش سرفاریاب هستیم و همچنین بازار شلوغ وبدون از ماسک دستکش در سرفاریاب  که متاسفانه بی توجهی مسئولین باعث میشود باورود مسافرین نوروزی تعداد مبتلایان به کرونا در استان علی الخصوص در شهرستان چرام  روز به روز  افزایش پیدا کند وبه احتمال قوی در روزهای اتی در سرفاریاب باشیم ، وتاوان ندانم کاری های مسئول شبکه بهداشت و اتاق اصناف  رامردم بدهند.

البته سکوت مطلق بعضی مسئو لین و در کنار آن  عکس های سلفی در فضای مجازی در سرفاریاب مزیدبر علت است

بررسی‌های خبرنگاردهدشت نیوز  در مبادی ورودی شهرهای مختلف استان ایستگاه‌های غربالگری تنها در حد برپایی یک یا چند چادر باقی مانده و دل و دماغی برای انجام تست مسافران ورودی به شهرها ندارند و به نوعی به این موضوع مهم به عنوان یک اقدام رفع تکلیفی توجه می‌کنند.ی ورودی شهرهای مختلف شهرستان  کهگیلویه بزرگ ویژه سرفاریاب نشان از ان دارد که ایستگاه‌های غربالگری تنها در حد برپایی یک یا چند چادر باقی مانده و دل و دماغی برای انجام تست مسافران ورودی به شهرها ندارند و به نوعی به این موضوع مهم به عنوان یک اقدام رفع تکلیفی توجه می‌کنند.

بنابراین در این بین ایا مسئولین به مصوبات بی توجه هستند یا جان مردم برایشان اهمیت ندارد.

  

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.