کد خبر : 7787
تاریخ انتشار : جمعه 30 سپتامبر 2022 - 19:32

خطیب جمعه سوق:

حرکت ماندگار و تاریخی رئیس جمهور کشورمان در نشان دادن عکس سردار جهانی مقاومت بسیاری از برنامه های بچه گانه براندازان را خنثی کرد/پشت پرده اغتشاشات ، تجزیه طلب ها هستند و آشوبگران به دنبال تجزیه ایران هستند

یک سخنرانی تاریخی و ماندگار در سازمان ملل به گزارش چرام آنلاین ؛ حجت الاسلام مهدی کیانی امام جمعه سوق بیان کرد:نقطه عطف سخنرانی رئیس جمهور کشورمان آنجایی بود که تصویری از سردار شهید سلیمانی را به حضار در مجمع عمومی ملل متحد نشان داد و ایران را بعنوان یکی از قربانیان تروریسم نشان داد.

یک سخنرانی تاریخی و ماندگار در سازمان ملل

به گزارش چرام آنلاین ؛ حجت الاسلام مهدی کیانی امام جمعه سوق بیان کرد:نقطه عطف سخنرانی رئیس جمهور کشورمان آنجایی بود که تصویری از سردار شهید سلیمانی را به حضار در مجمع عمومی ملل متحد نشان داد و ایران را بعنوان یکی از قربانیان تروریسم نشان داد.

وی گفت:از زمان شهادت سردارسلیمانی تاکنون بیشتر شبکه‌های غربی ها در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی تلاش کرده اند که نام شهید سلیمانی را سانسور کنند اما حرکت انقلابی رئیس جمهور و استفاده هوشمندانه از فرصت به دست آمده بود تاماهیت اتهامات پیرامون تروریسم را که غرب همواره در تلاش است به ما نسبت دهد، پیش چشم جهانیان بازتعریف و و قهرمان واقعی مبارزه جهانی با تروریسم را یادآوری کند.

حجت الاسلام کیانی بیان کرد:حرکت ماندگار و تاریخی رئیس جمهور کشورمان در نشان دادن عکس سردار جهانی مقاومت بسیاری از برنامه های بچه گانه براندازان را خنثی کرد.
پشت پرده اغتشاشات ، تجزیه طلب ها هستند و آشوبگران به دنبال تجزیه ایران هستند.
ممکن است در میان این اغتشاشات چند زبان فریب بخورند اما عالم و آدم می دانند که در پشت پرده این اغتشاشات آمریکا ، گروه های تجزیه طلب مانند کامل در خارج از کشور و در کردستان عراق قرار دارند هدفشان تجزیه ایران است.

خطیب جمعه سوق افزود:اغتشاشات اخیر را می توان به نوعی فتنه نمک نشناس ها هم نامید. همه کسانی که در این فتنه میدان دار تحریک و تشویق مردم برای آشوب بودند با مواضع خود مردم را علیه نظام تحریک می کردند ، اعم از سلبریتی ها تا سیاسیون ، همه بر سر سفره این نظام شکمشان پر شده و با امکانات و حمایت این نظام به جایی رسیدند و شهرتی کسب کردند و به مال و ثروتی رسیدند.

وی گفت:هدف اصلی صحنه گردانان این آشوب ها به زانو درآوردن ملت ایران ، ایجاد شکاف در صفوف به هم پیوسته ملت ، تضعیف امنیت ملی ، ایجاد جنگ داخلی و نهایتاً هموار کردن تسلط بیگانگان و تجزیه جغرافیای ایران زمین است مهسا امینی یک بهانه‌ای بود تا اهداف از پیش تعیین شده و طراحی شده خود را عملیاتی کنند.
فتنه اخیر را کسانی به پا کردند که بر سر سفره این نظام و انقلاب نمک خوردند و حالا نمکدان شکستند.
باید کسانی که با امکانات و حمایت های نظام جمهوری اسلامی معروف شده اند و در روزهای اخیر زبان ناطق دشمن بودند برخورد قاطع صورت گیرد و هزینه بپردازند.

امام جمعه سوق اظهارداشت:بدون تردید هتک حرمت قرآن کریم ، آتش زدن مسجد ، آسیب زدن به اموال عمومی و خصوصی یا تعرض به نیروی انتظامی و بسیج و حافظان امنیت ، چادر کشیدن از سر زنان محجبه آن هم در یک کشور اسلامی نمی‌تواند بدون خط دهی ، هدایت و سوء استفاده سرویس های بیگانه از احساسات جوانان صورت گرفته باشد.
راهپیمایی باشکوه ملت ایران بعد از این اغتشاشات بار دیگر پاسخ قاطعی به دشمنان نظام و انقلاب بود که بار دیگر مردم حماسه آفریدند.
ما ضمن تقدیر و تشکر از خویشتن داری و تدبیر فرماندهی انتظامی در برابر اعتراضات و هدف قرار دادن مقر های تروریستی توسط سپاه پاسداران که با حملات به مخالفان خودش هشدار داد که اگر بخواهند سلاح به دست گیرند یا امنیت کشور را دچار خدشه کنند با پاسخ قاطع و پشیمان کننده ایران اسلامی مواجه خواهند شد.
از قوه قضاییه درخواست می کنیم با اغتشاشگران و آشوبگران برخورد قاطع صورت گیرد.

عوامل قساوت قلب
۱. گناه و معصیت : گناه و نافرمانی از خداوند از اصلی ترین عوامل سنگدلی و قساوت قلب است ( مَا جَفَّتِ اَلدُّمُوعُ إِلاَّ لِقَسْوَهِ اَلْقُلُوبِ وَ مَا قَسَتِ اَلْقُلُوبُ إِلاَّ لِکَثْرَهِ اَلذُّنُوبِ ) چشم ها خشک نمی شوند مگر به دلیل سبب زیادی گناهان ؛ هر گناهی که از انسان سر میزند به تدریج باعث تیرگی قلب می شود مگر آن که زود توبه کند تا پاک و تمیز گردد.
امام صادق علیه السلام می‌فرماید: هیچ بنده ای نیست جز آنکه در دلش نقطه سفیدی است و هر وقت گناهی کند در آن نقطه سیاه پدیدار می شود ، توبه کند آن سیاهی برود و اگر توبه نکند و به دنبال آن گناه برود سیاهی آن گناه همه سفیدی را فرا می گیرد و جان سفیدی از سیاهی گناه پوشیده شد دیگر صاحب آن دل سیاه هرگز به خوبی و صلاح بر نمی گردد. ( إذا أذنَبَ الرجُلُ خَرَجَ فی قَلبِهِ نُکتَهٌ سَوداءُ ، فإن تابَ انمَحَت ، و إن زادَ زادَت حتّى تَغلِبَ على قَلبِهِ ، فلا یُفلِحُ بَعدَها أبَدا )
مثل یک قابلمه سفید اگر بر اثر آتش سیاه شود اگر آن را زود شستی و تمیز کردی آن سیاهی برطرف می شود ولی اگر نشستی و تمیز نکردی تا سیاهی غلبه پیدا کرد بعداً بسیار سخت می شود که آن سیاهی برطرف شود ؛ قلب انسان مومن هم همین‌جور است.
۲. ترک یاد خداوند : انسان به گونه‌ای است که دائماً توجه اش به سمتی مشغول است ، اگر این توجهات را مدیریت کرده و آن را به سوی نور و معنویت هدایت کند دلش نیز به آن سو متوجه می شود ولی اگر نفس و توجهات به حال خود رها شوند خیلی زود متوجه نفسانیات و خواهش‌های درونی می گردد و قلب سخت و تیره میشود.
امام باقر علیه السلام می فرمایند : ایاک والغفله ففیها تکون قساوه القلب ، یعنی : مبادا غفلت ورزشی که در آن سنگدلی است.
قبل از یعنی ناآگاهی و در یاد خدا و آخرت نبودند و گوش دادن به لهو و لعب.
۳. آرزوهای طولانی : یکی دیگر از عواملی که باعث قساوت قلب می شود آرزوهای طولانی دنیایی است.
کسی که پیوسته می خواهد با آرزوهای دنیای خود برسد در بسیاری از مواقع آنهارا بر امور معنوی ترجیح می دهد.
به این شخص دوست دارد برای رسیدن به آرزوهایش مرگ و آخرت به تاخیر بیفتد و این چنین آرزوهایی پیوسته انسان را به خود مشغول می کند و باعث فراموشی آخرت میشود.
إنی أخاف علیکم اثنتین اتباع الهوى و طول الأمل أما اتباع الهوى فإنه یصد عن الحق و أما طول الأمل فإنه ینسی الآخره ، یعنی : من از دو چیز بر شما نگرانم : پیروی از خواهش ها و آرزوهای طولانی ؛ خواهش ها انسان را از راه حق باز می دارد و آرزوهای طولانی باعث فراموشی آخرت میشود.
نتیجه فراموشی آخرت آلوده شدن به گناه و معصیت و سخت شدن قلب و دور شدن انسان از پروردگار است.
در حدیث قدسی خداوند به حضرت موسی خطاب فرمود : یَا مُوسَى لاَ تُطَوِّلْ فِی اَلدُّنْیَا أَمَلَکَ فَیَقْسُوَ قَلْبُکَ وَ اَلْقَاسِی اَلْقَلْبِ مِنِّی بَعِیدٌ ، یعنی : ای موسی آرزوهای خود در دنیا را زیاد نکن که دلت سخت می شود و سخت دل از من دور است.
۴. زیادی مال : یکی دیگر از عوامل قساوت قلب زیادی مال است .
اگرچه مال چه از راه حلال باشد ولی دل‌مشغولی‌های خاص خودش را دارد و حقوقی را بر گردن انسان می گذارد که فارغ شدن از آن کار مشکلی است . خداوند به حضرت موسی فرمود اند : لَا تَغْبِطْ أَحَداً بِکثْرَهِ الْمَالِ فَإِنَّ مَعَ کثْرَهِ الْمَالِ تَکثُرُ الذُّنُوبُ لِوَاجِبِ الْحُقُوقِ ، یعنی : ای موسی به چه کسی به سبب زیادی مالش غبطه نخور ، زیرا با زیادی مال گناهان به سبب حقوق واجب زیاد میشود.
امام علی علیه السلام فرمودند : قیمت دم زیادی مال باعث فاسد شدن دین و سبب سنگدلی است.
۵. پرگویی : یکی دیگر از عوامل قساوت قلب پرگویی است.
زیاد صحبت کردن در غیر امور معنوی و یاد خداوند علاوه بر غفلت از خداوند ، انسان را در معرض انواع آفات گناهان زبانی مانند : غیبت ، تهمت ، اذیت کردن ، مسخره کردن و دروغ قرار می دهد.
امام صادق علیه السلام فرمودند : کَانَ الْمَسِیحُ (ع) یَقُولُ لَا تُکْثِرُوا الْکَلَامَ فِی غَیْرِ ذِکْرِ اللَّهِ فَإِنَّ الَّذِینَ یُکْثِرُونَ الْکَلَامَ فِی غَیْرِ ذِکْرِ اللَّهِ قَاسِیَهٌ قُلُوبُهُمْ وَ لَکِنْ لَا یَعْلَمُونَ ، یعنی : حضرت مسیح پیوسته می فرمود ، به جز ذکر خدا سخن بسیار نگویید زیرا آنچه به جز ذکر خداوند سخن زیاد می گویند دل هایشان سخت است ولی نمی دانند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

Colleen چهارشنبه , 26 آوریل 2023 - 17:00

Attractive component of content. I just stumbled upon your weblog and
in accession capital to claim that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
Anyway I will be subscribing on your augment or
even I achievement you get right of entry to consistently fast.

Feel free to surf to my webpage :: instagram takipci satin al