به گزارش پایگاه خبری چرام انلاین ؛ ظهر امروز برای اولین بار درسال جدیدوبارعایت پروتکل های بهداشتی ، نماز جمعه شهر چرام به امامت حجت الاسلام سیدنورالله افشار امام جمعه چرام  درمصلی حضرت ابوطالب( ع)برگزارشد.

 

حجت الاسلام افشار بیان کرد:ویروس کرونا ماهیت وباطن دنیای حقیقی را به نمایش گذاشت و برکات فراوانی داشت، در یک مقایسه کوچک بین دولت و مردم ایران با دولت ومردم ، دربهشت غرب گرایان متوجه حقیقت میشویم .

خطیب جمعه چرام افزود:غرب و خصوصا آمریکا سالها با امپراتوری رسانه ای به مردم دنیا قالب کرده بود، آمریکا و غرب سرزمین فرصت ها و امکانات و رفاه و آزادی و دموکراسی است، اما کرونا همه ی این ادعاهای دروغین را باطل کرد.

سیدنورالله افشار گفت:آمریکا چنان به کمبود تجهیزات پزشکی و ماسک و دستگاه تنفس و.. دچار شده که اقدام به راهزنی و دزدی دریایی می کند، خبرگزاری رویتر آن را «تاکتیک غرب وحشی» تعبیر کرد.

 

وی بیان کرد:در امریکا مثل قحطی زدگان برای خرید غذا و لوازم بهداشتی، هجوم می آورند و مردم رکورد خرید اسلحه در تاریخ آمریکا را شکسته اند. آمریکایی ها تنها در ماه مارس ۲ میلیون قبضه سلاح خریده اند.

امام جمعه چرام اضافه کرد:قویترین قدرت علمی جهان یعنی آمریکا که ادعا می کرد هیچ مسئله لاینحلی وجود ندارد و ذهن آمریکایی و لیبرال دموکراسی پایان تاریخ است، در مقابله با یک ویروس کوچک عاجز شده و در واقع عجز بشر بی خدا به نمایش گذاشته شدونشان داد بشر منهای خدا هیچ قدرتی ندارد.

 

وی گفت:کرونا بی صدا مثل چوب خدا، نقاب غرب را به پایین کشید و چهره غرب وآمریکای راهزن و دزد، فقیر و کثیف، غیربهداشتی و غیراخلاقی” و در یک کلام غرب وحشی را به نمایش گذاشت.

خطیب جمعه چرام خاطرنشان کرد:اما در ایران اسلامینیرو های جهادی در کنار دولت به میدان آمدند .فضایی مثل زمان دفاع مقدس بوجود آمد .مردم ایثارگرانه بذل مال و جان کردند .تهیه ماسک ،ژل ، مواد غذایی … در دستور کارشان قرار گرفت. ونشان دادند علی رغم همه تبلیغات دشمنان ،مردم ایران، مردمی خداجو ، ایثارگر ، وصاحب کادر درمانی قوی هستند و به این همه ظرفیت های نهفته افتخار میکنیم.

حجت الاسلام دکتر افشار بیان کرد:از عموم مردم مومن ایران اسلامی بویژه گروه های جهادی ، کادر درمانی وپزشکی و زحمات شبانه روزی این عزیزان بویژه شهدای پزشکی ، دولت جمهوری اسلامی ،سپاه مقتدر و بسیج قهرمان و همه کسانی که در راه مبارزه با کرونا متحمل زحمت شدند کمال تقدیر میشود.

وی گفت: توقع این است با رعایت پروتکل های بهداشتی و کمک به کادر درمانی کشور این ویروس را بطور کامل از بین ببریم .ان شاالله

خطیب جمعه چرام افزود:درباره اقامه نماز جمعه امروز چرام ، دستوری بود که در سطح ملی و در ستاد مبارزه با کرونا گرفته شد، که در شهرهای سفید نماز های جمعه وجماعت اقامه شود.

  • نویسنده : محسن زارعی
  • منبع خبر : روابط عمومی ستادنمازجمعه چرام