کد خبر : 218
تاریخ انتشار : شنبه 20 اکتبر 2018 - 17:56

هاشمی پور خبر داد:

بررسی پروژه های آبرسانی( مصارف کشاورزی و نیروگاه سیکل ترکیبی) کهگیلویه بزرگ با حضور وزیر نیرو

این جلسه در دفتر کار وزیر نیرو با حضور سردار هاشمی پور، دکتر احمدی استاندار، دکتر فیلی و داوودی مدیر عامل آب منطقه ای برگزار شد.

این جلسه در دفتر کار وزیر نیرو با حضور سردار هاشمی پور، مهندس اردکانیان وزیر نیرو، دکتر احمدی استاندار، دکتر فیلی و مهندس داوودی مدیر عامل آب منطقه ای استان برگزار شد.

به گزارش چرام انلاین؛عدل هاشمی پور نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در این جلسه ضمن قدردانی از حسن نیت و اهتمام وزیر نیرو به تامین آب کشاورزی کهگیلویه بزرگ گفت: ۱_ پروژه آب کشاورزی حومه غربی که از رودخانه ایدنک تامین میشود متاسفانه فرسایشی شده، اجرا و تأمین اعتبار آن نیازمند توجه ویژه وزیر می باشد که تقاضا دارم دستور لازم را صادر فرمایند.
۲_ بوروکراسی اداری مانع انجام تشریفات قراردادی و پیشرفت فیزیکی این نیروگاه ۷۵۰ مگاواتی سیکل ترکیبی پادوک دهدشت است که در حقیقت این نیروگاه برای جنوب کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد در امر تولید برق و ایجاد اشتغال بسیار مهم و حیاتی است لذا این موضوع نیز نیازمند مساعدت، توجه جدی و دستور اکید مقام عالی وزارت می باشد.
۳_ استحضار دارید که کار مطالعاتی سد آبریز مارون در حال مراحل پایانی است لذا پیشنهاد میگردد جهت استفاده بهینه از زمان و سرعت بخشیدن به کار، دستور فرمایید زیر ساخت های آن نظیر: جاده های دسترسی و تونل آب بر، با توجه به اینکه در بودجه سال ۹۷ تخصیص دارند، در همین امسال آغاز گردند.
۴_ مستحضرید که کار مطالعاتی سد بالیاب در حال انجام است اما تسریع آن نیازمند تأمین مالی است که تقاضا دارم در این خصوص هم اقدام نمایید.

دکتر اردکانیان وزیر نیرو ضمن تشکر از پیگیری نماینده مردم و مسئولان استانی گفت: از توجه و حمایت های سردار هاشمی پور در کمیسیون انرژی نسبت به وزارت نیرو سپاسگزارم

وزیر نیرو نسبت به درخواست های نماینده کهگیلویه بزرگ و مسئولان استانی و در جهت رفع آن مشکلات پاسخ مثبت داد و دستورات لازم را صادر نمود.
وی در خصوص رفع موانع نیروگاه ضمن تماس تلفنی و بصورت مکتوب دستور رفع موانع موجود را صادر کرد.
در موضوع سد آبریز مقرر شد زمینه کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی جاده های دسترسی در همین امسال فراهم گردد.
در خصوص آب کشاورزی حومه غربی نیز دستور رفع موانع و آغاز عملیات اجرایی صادر گردید.
سردار هاشمی پور در پایان این جلسه از وزیر نیرو درخواست نمود که خود و یا مدیر عامل مدیریت منابع آب ایران(حاج رسولیها) از محل سد آبریز بازدیدی داشته باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.