کد خبر : 1622
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 ژوئن 2019 - 12:05

در نشست خبری حوزه قضایی چرام مطرح شد

دادستان چرام خبرداد:آخرین جزئیات قتل پرونده کارمندمنابع طبیعی چرام

دادستان چرام در گفت و. گو با رسانه ها آخرین جزئیات قتل کارمند منابع طبیعی و عملکرد یکساله دادگستری چرام را تشریح کرد

به گزارش چرام آنلاین ،ساجدصدری دادستان چرام در نشست رسانه ای درچرام باتبریک هفته قوه قضائیه گفت: هفته قوه قضاییه فرصت مغتنمی ست که ما بتوانیم علاوه بر تقدیر از زحمات همکاران مان و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی عملکرد یک ساله رابیان کنیم

دادستان چرام با اشاره به اجرای عدالت در رسیدگی به پرونده ها گفت:  تمامی هدف مان این است ضمن اجرای عدالت امنیت را نیز برقرار کنیم.

وی بااشاره به سند تحول قضایی در قوه قضائیه اظهار داشت : تحول عظیم در قوه قضائیه انجام گرفته که در همه انهااهداف مهمی را دنبال می کند.

دادستان چرام با اشاره به اهداف سند تحول قضایی بیان کرد:ثبت متمرکزپرونده ها ،دسترسی به پرونده ها وقضات، تسریع در امررسیدگی وجلوگیری ازسردرگمی پرونده ها ازمهمترین تحولات می باشد.

دادستان چرام یاداورشد: باایجادتحولات خدمات خوبی ارئه شده که قبلا پرونده ها در کلانتری ودادگستری وسردرگمی ایجادمی کرد ،در حال حاضرقاضی پرونده را رسیدگی ونظارت کامل می کند.

وی عنوان کرد:با توجه به ایجاد طرح عظیم دادرسی الکترونیکی در دستگاه قضایی و آغاز این طرح ، به تبع آن نیز سامانه ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی در شهرستان  راه‌اندازی شدکه از مراجعات بی جهت وهزینه برجلوگیری می کند.

صدری اظهار کرد:دادستان شخصی مدعی العمموم است که مطالبه جرائم واقدامات غیرقانونی که به حقوق عامه وارد می شود را پیگیری ی کندکه برا اساس نظر دادستان کل کشور بررسی ونظارت وپیگیری حقوق عامه  رابرعهده دادستان قرارداده است که به هرچه بهتراجرا شدن عدالت کمک می کند.

وی افزود:درتصرف اراضی ملی اقدامات پیشگیرانه  خوبی صورت گرفته  که موثر  و تصرفات غیرقانونی کاهش پیدا کرده است.

وی افزود:در فصل کاشت نهال ودرختکاری وکوچ با همکاری ادارات محیط زیست ومنابع طبیعی پیشگیری خوبی صورت گرفته وتصرفات غیرقانونی نسبت به سال های گذشته کمترشده است.

وی بیان کرد:رفع تصرف اراضی  اقدام شده که نسبت به سال گذشته با همکاری دستگاه های ذیربط کاهش پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: باهمکاری بقیه ادارات ساخت سازهای غیرمجاز وتصرف رودخانه هاجلوگیری شده است.

دادستان چرام  با اشاره به شرایط خاصی که در سال گذشته در بازار وجود داشت:بر اساس دستور‌العمل ابلاغی دادستان کل کشور که به صورت مشترک تو سط  دادستانی کل کشور تنظیم شده است واحد‌های تولیدی، صنفی عرضه کالا و خدمات به مردم چنانچه اقدام به تخلفات صنفی انجام دهند برعهده دادستان قرارداده که در این راستا کمیته ای تشکیل وچندبارنظارت بازرسی وتشکیل پرونده شده وتخلفات به تعزیرات معرفی شده است .

وی ادامه داد:در نظارت بربازار۴پرونده تخلف بخصوص در بحث صنف میوه فروشان تشکیل وبه تعزیرات حکومتی معرفی شده است .

صدری گفت:رضایت مندی خوبی بعداز بازرسی ها به جود امده که تاکنون گزارشی ارسال نشده است .

وی به مشکلات جاده ارتباطی شهرستان اشاره وعنوان کرد:جلسات وکارگروه هایی تشکیل ونواقصات جاده ارتباطی در حال پیگیری وبرکارپیمانکاران واحداث جاده نظارت داریم که ازخطرات احتمالی جلوگیری ودر عیدنوروز بایک تصادف که خطای راننده بود را گذراندیم.

دادستان چرام به تعدادپرونده ها اشاره وعنوان کرد:۲۴۷۱دردادگستری تشکیل پرونده که بااحتساب پرونده های گذشته ۲۵۵۱پرونده کیفری مختومه شد.

ساجدصدری به ساخت سازهای شهرسرفاریاب اشاره وعنوان کرد:شهرسرفاریاب طرح جامع اجرا نشده لذابا ساخت ساز های غیرقانونی برخوردمی شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار کبنانیوز در خصوص پرونده قتل کارمند منابع طبیعی چرام که سال گذشته رخ داد بیان کرد:به صورت ویژه پیگیر این پرونده هستیم چه از طریق آگاهی استان و قاضی پرونده اما تاکنون کسی در این خصوص به عنوان قاتل شناسایی و دستگیر نشده و پرونده در مرحله تحقیقات است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.