کد خبر : 1538
تاریخ انتشار : جمعه 31 می 2019 - 3:29

مدیر جهادکشاورزی چرام خبر داد:

برداشت محصولات کشاورزی با ۴۱ کمباین/کشاورزان تخلفات را گزارش دهند/پیش بینی برداشت ۳۰هزارتن گندم از مزارع

مدیر جهادکشاورزی چرام از برداشت کم نظیر محصولات کشاورزی در این شهرستان خبرداد.

پایگاه خبری چرام آنلاین:

آیت الله صفر پور رئیس جهاد کشاورزی شهرستان چرام  ،با اشاره به اینکه، از اواخر اردیبهشت، برداشت محصولات زراعی در شهرستان آغاز می‌شود و آمادگی کامل برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با قیمت تضمینی وجود دارد گفت: در شهرستان چرام ۱۰هزاروپانصدهکتار هکتار مزارع گندم به صورت دیم و آبی کشت می‌شود.

وی افزود:بعداز۲۵سال برای اولین بار درمهرماه بارندگی بامیزان ۱۹میلی اغازکه متناوب وپی درپی وهیچ تنش خشکسالی وجودنداشت.

صفرپورعنوان کرد:بابارش ۸۵۳میلی نشان تولید خوب وباکیفیت راداردکه درحال حاضر مشاهده می شودکه بنابرساعت اعلام شده برداشت یک هکتار دریک ساعت ربع به شاید دو الی سه ساعت طول بکشد.

وی با بیان اینکه، در سال جاری گندم کشاورزان خریداری می‌شود تا علاوه بر حمایت از کشاورزان، دست واسطه و افراد سودجو نیز در این زمینه قطع شود افزود: تلاش می‌شود با هماهنگی‌های لازم بین مراکز خرید و بانک عامل در این شهرستان ها، رضایتمندی کشاورزان فراهم شود.

ایشان یاداورشدند:پیش بینی می شودمیزان برداشت غلات در شهرستان بالای ۳۰هزارتن باشد

مهندس ایت الله صفرپورگفت:نرخ کمباین کاه کوب به ازای هرساعت ۱۱۹هزارتومان ومعمولی ۹۵۵۰۰تومان که باتوجه به نامساعدبودن بعضی از زمین های کشاورزی باتوافق کمباین داران وکشاورزعملیات برداشت انجام می شود.

صفر پوربا اشاره به اینکه در حال حاضر مزارع غلات شهرستان چرام از وضعیت خوبی برخوردار هستند و پیش‌بینی می‌شود که امسال محصولاتی باکیفیت و کمیتِ بالایی در این شهرستان برداشت شود گفت: تعاون روستایی شهرستان چرام و اداره غله نسبت به آماده سازی انبار‌ها و تمهیدات لازم جهت تسریع در امر خرید و فروش گندم از کشاورزان اقدامات لازم را بعمل اورند

وی همچنین با اشاره به اینکه، در سال زراعی جاری برای تحویل گرفتن محصولات کشاورزان ۱ مرکز ظرفیت ۵ هزار تنی خرید، شامل مرکز خرید گندم مازاد بر نیاز در این شهرستان پیش بینی شده است گفت: تعداد ۴۱ دستگاه کمباین برای برداشت محصولات در مزارع شهرستان چرام در نظر گرفته شده که از این تعداد ۴۰ کمباین مهاجر (غیربومی) و یک کمباین هم از شهرستان چرام کار برداشت محصول راانجام می‌دهند امادرحال حاضر۲۰کمباین بانظارت کارشناسان جهادوکشاورزی در شهرستان فعالیت دارند.

وی از آمادگی مرکز خرید تضمینی گندم، برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خبر داد و افزود: مرکز خرید در سازمان تعاون روستایی و مرکز خرید در شرکت غله و خدمات بازرگانی برای خرید گندم کشاورزان فعال است.

مدیر جهادوکشاورزی چرام با اشاره به اینکه، قیمت اعلام شده از سوی دولت برای خرید تضمینی گندم مطلوب کشاورزان است گفت: کشاورزان، رغبت و علاقه مندی بیشتری برای تحویل گندم به مراکز خرید دولتی نشان می‌دهند.

ایت الله صفرپوراظهار کرد:کشاورزان باکمابین داران همکاری ودرصورت تخلف مراتب را گزارش نمایند.

وی بااشاره وضعیت خوب برداشت گلزا درشهرستان عنوان کرد:درسطح ۲/۵هکتار ۶/۵تن برداشت شده که از لحاظ کیفیت وکمیت زبانزد عام وخاص هست که بقیه مزارع در حال برداشت می باشندومی طلبدکشاورزی با همکاری وهماهنگی ازتک قطبی خارج شود

صفرپور همچنین، از مسئولان بانک کشاورزی خواست تمهیداتی اتخاذ کنند تا در کمترین زمان ممکن پول گندم کشاورزان پرداخت شودوهیچ گونه وجهی بابت بدهی معوقات کشاورزان برداشت نشود.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.