کد خبر : 1398
تاریخ انتشار : یکشنبه 6 ژانویه 2019 - 16:33

از رنجی که می‌بریم/به نام مدیران کهگیلویه به کام مدیران کل

سفر چراغ خاموش مسؤولان استانی به شهرستان و بی‌اطلاعی خبرنگاران از حضور این مسؤولان کم اتفاق نمی‌افتد اما این مدلش نوبر است دیگر! که در شهرستان کاری انجام گیرد و خبرش به نام مدیر استان تمام شود.

چرام انلاین

طیبه‌سادات سعادتی‌نیک/«از رنجی که می‌بریم»مناسب شرح حال خبرنگاران کهگیلویه است؛ از دست برخی مدیران چه رنج‌ها که نمی‌کشند و صبوری پیشه می‌کنند.

سفر چراغ خاموش مسؤولان استانی به شهرستان و بی‌اطلاعی خبرنگاران از حضور این مسؤولان کم اتفاق نمی‌افتد اما این مدلش نوبر است دیگر! که در شهرستان کاری انجام گیرد و خبرش به نام مدیر استان تمام شود.

مدیر شهرستان خدمات ارائه می‌دهد و از خبرنگار می‌خواهند مصاحبه صوری از مدیر بالا دست در گزارش آورده شود.چون قانون نانوشته‌ای تدوین کرده‌اند که مدیر شهرستانی حق مصاحبه ندارد!

عملکرد برخی از مدیران کهگیلویه به کام مدیران کل است در تخصیص اعتبار و رسیدگی‌ها اما مدیران کل سرشان درد نمی‌کند این شهرستان امکانات دارد یا ندارد.

در مواقع بروز حوادث که خبر باید سریع و دقیق اطلاع‌رسانی شود به خاطر اینکه مسؤول شهرستان اجازه مصاحبه ندارد باید تا آمدن مدیر استانی روی خط تلفن (اگر جواب دهد) صبر کرد! ارائه آمار و اطلاعات وقایع حیاتی ممنوع است و خبرنگار را از دسترسی به اطلاعات لازم برای بررسی آسیب‌های اجتماعی باز می‌دارند چون مدیر استانی اجازه نمی‌دهد.

این‌ها نمونه‌هایی از اتخاذ سیاست سکوت از سوی مدیرانی است که پیرو دستور مدیران بالا دستی مجبورند از رسانه فرار کنند.

مدیران استانی!برای بیان عملکردتان اگر کلی باشد حرفی نیست و باید خدمات همه شهرستان‌ها را در گزارش منعکس کنید اما به مدیر شهرستانی هم کمی بها دهید برای جایگاهش ارزش قایل شوید و بگذارید با رسانه‌ها در ارتباط باشد؛این به نفع سازمان است.

امید است استراتژی مدیران شهرستانی که «ما کار می‌کنیم به اسم مدیر استانی کار شود» هر چه سریعتر تغییر رویه شود.

از فرماندار شهرستان انتظار می‌رود در ارزیابی مدیران ارتباط با رسانه ملاک قرار دهد و از آنان بخواهد در مسیر افزایش مشارکت اجتماعی از ظرفیت رسانه‌ها غافل نشوند.فارس

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.