کد خبر : 134
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 اکتبر 2018 - 17:15

مدیرکل دفتر امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد

محسن زارعی

عدم اشتغالزایی مهمترین عامل مهاجرت روستایی است

  عدم اشتغال مهمترین اولویت در مهاجرت مردم از روستاها به شهرها است که دولت از طریق تسهیلات اشتغال‌زایی تلاش می‌کند تا به روستائیان از طریق تسهیلات با سود کم درصد بتوانند کمکی به اشتغالزایی کنند و امسال سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد ۳۰۰میلیارد تومان است که باید تلاش کرد تا این تسهیلات به افراد نیازمند تحویل داده شود.

عدم اشتغال مهمترین اولویت در مهاجرت مردم از روستاها به شهرها است که دولت از طریق تسهیلات اشتغال‌زایی تلاش می‌کند تا به روستائیان از طریق تسهیلات با سود کم درصد بتوانند کمکی به اشتغالزایی کنند و امسال سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد ۳۰۰میلیارد تومان است که باید تلاش کرد تا این تسهیلات به افراد نیازمند تحویل داده شود.

عدم اشتغال مهمترین اولویت در مهاجرت مردم از روستاها به شهرها است که دولت از طریق تسهیلات اشتغال‌زایی تلاش می‌کند تا به روستائیان از طریق تسهیلات با سود کم درصد بتوانند کمکی به اشتغالزایی کنند و امسال سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد ۳۰۰میلیارد تومان است که باید تلاش کرد تا این تسهیلات به افراد نیازمند تحویل داده شود

 

به گزارش چرام انلاین؛ امروز با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، بخشدار چاروسا دهیاران و شوراهای روستاهای چاروسا نشست بررسی مشکلات روستاها و دهیاران برگزار شد.

سید خداداد موسوی در این نشست با بیان اینکه دهیاران نماینده دولت در هر روستا هستند بیان کرد: ما با تمامی مشکلاتی که دغدغه دهیاران و شوراها است آشنا هستیم و به صورت روزانه با آنها برخورد می‌کنیم و ما از مدیرانی هستیم که بزرگ زاده همین منطقه هستیم و می‌دانیم چه مشکلاتی وجود دارد و تمامی مشکلات را می‌دانم.

مدیرکل دفتر امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دهیاران باید با پشتوانه شوراها تلاش کنند تا مشکلات مردم در روستاها را برطرف کنند و به همین دلیل است که مردم شورا انتخاب می‌کنند تا بتوانند مشکلاتشان برآورده شود و ما هم باید تلاش کنیم تا یک نیرو خوب برای جامعه روستایی باشیم.

وی با بیان اینکه ۴۵ درصد جمعیت استان ما را روستاها تشکیل می‌دهد افزود: متاسفانه شیب مهاجرت از روستاها به شهرها بسیار افزایش یافته و همچنان ادامه دارد که امیدواریم کمک کنیم تا این مهاجرت کاهش یابد و روستاها خالی نشوند و به شهرها بروند و درسته که مشکلات و خدمات در شهرها کمتر است اما صفا و صمیمیت در روستاها بیشتر است.

موسوی تصریح کرد: همه ما در قبال روستاها و مردم روستا مسئول هستیم و باید تلاش کنیم تا مهاجرت روستاها کاهش یابد و باید خدمات نظام را در سال‌های گذشته به خصوص در روستاها دید و امروز در روستاهای بسیار دور دست برق و آب و خدمات آموزشی ارائه می‌شود که باید قدردان هم بود اما مشکلاتی هم وجود دارد که نیاز است با همکاری و وحدت برطرف شوند.

مدیرکل دفتر امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کار ما در روستاها مشکلاتی وجود دارد که مهاجرت زیاد شد یادآور شد: عدم اشتغال مهمترین اولویت در مهاجرت مردم از روستاها به شهرها است که دولت از طریق تسهیلات اشتغال‌زایی تلاش می‌کند تا به روستائیان از طریق تسهیلات با سود کم درصد بتوانند کمکی به اشتغالزایی کنند و امسال سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد ۳۰۰میلیارد تومان است که باید تلاش کرد تا این تسهیلات به افراد نیازمند تحویل داده شود.

وی در خصوص تخلفات مالی دهیاری‌ها و شوراها هم اشاره و گفت: تخلفاتی در روستاهای چاروسا از طریق مالی صورت گرفت و ما به دنبال مچ گیری نیستیم اما به دنبال این هستیم که بتوانیم این مشکلات را به حداقل برسانیم اما مشکلاتی که از سوی دهیاران این منطقه گفته شد که تلاش میکنیم تا خودروهای دهیاری ها منطقه را افزایش دهیم و در خصوص پاره وقت و تمام وقت بودن مشکلات دهیاری‌ها را با جمعیت هزار نفر به تمام وقت بودن تبدیل خواهیم کرد.

موسوی همچنین از بخشدار چاروسا به دلیل برگزاری چنین دوره ها و کلاس برای اولین بار در این منطقه تشکر کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.